УКРАЇНА
Великокісницька сільська рада
Ямпільського району
Вінницької області
43 СЕСІЯ 7 СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ
від 04/03/2019 року№450Велика Кісниця
Про затвердження Програми фінансового забезпечення компенсаційних виплат за надання пільг з оплати послуг зв’язку на 2019-2020 роки

Відповідно до п. 16 ч. І ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 91 Бюджетного Кодексу України та з метою недопущення зростання соціальної напруги, пов’язаної з відсутністю компенсації на пільгове користування послугами зв’язку з державного бюджету, враховуючи клопотання управління соціального захисту населення районної державної адміністрації та рекомендації постійної комісії з питань планування бюджету, фінансів та благоустрою, сільська рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Затвердити Програму фінансового забезпечення компенсаційних виплат за надання пільг з оплати послуг зв’язку на 2019-2020 роки (далі – Програма), що додається.

2.Затвердити Порядок відшкодування витрат за надані пільги з послуг зв’язку та встановлення стаціонарних телефонів (далі – Порядок), що додається (додаток 1).

3.Фінансування Програми здійснювати за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну питань планування бюджету, фінансів та благоустрою голову Катрука І.В.

                                           ЗАТВЕРДЖЕНО:

                         рішення  42 сесії сільської ради 7 скликання

                                                                     від 04 березня 2019р. № 450

  Програма

 фінансового забезпечення компенсаційних виплат

за надання пільг з оплати послуг зв’язку на 2019-2020 роки

Загальна характеристика

 

1Ініціатори розроблення програмиУправління соціального захисту населення Ямпільської районної державної адміністрації
2Розробник програмиВеликокісницька сільська рада
3Співрозробники програмиУправління соціального захисту населення Ямпільської районної державної адміністрації

Фінансове управління Ямпільської районної державної адміністрації

4Відповідальний виконавецьВеликокісницька сільська рада
5Учасники програмиУправління соціального захисту населення Ямпільської районної державної адміністрації

Фінансове управління Ямпільської районної державної адміністрації

Вінницька філія ПАТ «Укртелеком»

6Термін реалізації програми2019-2020 роки
7Перелік місцевих бюджетів, які беруть участь у виконанні програми (для комплексних програм)сільський бюджет
8Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми, всього5,0 тис. грн.
9У тому числі основні джерела фінансуванняСільський бюджет, районний бюджет

Опис Програми

Пріоритетними завданнями програми фінансового забезпечення компенсаційних виплат за надання пільг з оплати послуг зв’язку на 2019-2020 роки (далі – Програма)  є посилення соціального захисту громадян с.Велика Кісниця, реалізація прав окремих категорій населення на соціальний захист, проведення регіональної політики щодо поліпшення якості життя вразливих груп населення, надання пільг та соціальних гарантій окремим категоріям громадян, наданих Конституцією та законами України, здійснення компенсації за надання пільг з оплати послуг зв’язку пільговим категоріям населення.

Програма розроблена відповідно до Бюджетного Кодексу України, Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про охорону дитинства»,  «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні».

На сьогодні в селі проживає 104 особи, які мають право на пільгове користування послугами зв’язку. По Ямпільському району публічне акціонерне товариство «Укртелеком» відповідно до норм законів України надає послуги зв’язку на пільговій основі, вартість яких підлягає відшкодуванню пільгових категорій споживачів.

Для забезпечення реалізації права таких категорій громадян як інваліди війни, учасники бойових дій, учасники війни, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, ветерани військової служби, громадяни які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, сім’ї загиблих військовослужбовців, багатодітні сім’ї та ін. на пільги, передбачені законодавством України, є необхідним прийняття цієї Програми.

  1. Мета Програми

      Програма приймається з метою реалізації державної політики в галузі соціального забезпечення та соціального захисту населення, забезпечення конституційних гарантій на соціальний захист пільгових категорій громадян села, здійснення компенсації за пільгове користування послугами зв’язку за рахунок коштів співфінансування з місцевого бюджету.

Завдання і заходи Програми та результативні показники

Основним завданням Програми є врегулювання механізму проведення відшкодування компенсаційних виплат, пов’язаних з проведенням розрахунків за надані пільги з оплати послуг зв’язку, і як результат – зниження соціальної напруги.

Реалізація завдань Програми здійснюється шляхом фінансування за рахунок коштів районного бюджету та співфінансування місцевих бюджетів згідно з Порядком відшкодування витрат за надані пільги з послуг зв’язку та встановлення стаціонарних телефонів (додаток 1).  З місцевого бюджету планується виділення 50 відсотків коштів на проведення видатків на виконання Програми на протязі 2019 – 2020 років згідно проведених щомісяця управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації нарахувань у відповідності з Порядком відшкодування витрат за надані пільги з послуг зв’язку та встановлення стаціонарних телефонів.  Решта суми (50 відсотків) відшкодовуються за рахунок коштів районного бюджету управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, пропорційно кількості громадян, які проживають на території сільської ради і по різним законам мають право на  пільги на послуги зв’язку. Розрахунки кількості громадян, які мають право на пільги з послуг зв’язку та встановлення стаціонарних телефонів, по територіальним громадам додаються (додаток 2).

Показники ефективності

Виконання Програми надасть змогу підвищити ефективність проведення регіональної політики щодо поліпшення якості життя вразливих груп населення, забезпечити надання пільг та соціальних гарантій окремим категоріям громадян, наданих Конституцією та законами України, здійснювати компенсацію збитків підприємству за надані пільги з оплати послуг зв’язку пільговим категоріям населення.

6. Ресурсне забезпечення районної Програми

 Фінансування Програми здійснюється в межах видатків, передбачених у районному та  місцевих бюджетах, а також інших джерел фінансування не заборонених законодавством.

 

 Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання програми,  тис. грн.2019 р

 

2020 р
Обсяг ресурсів всього, в т.ч.:5,005,00
місцевий бюджет2,52,5
районний бюджет2,52,5
інші джерела не заборонені законодавством00

 Секретар сільської ради                                            О.П.Джосан

 

Додаток 1

до рішення 43 сесії  7 скликання

№ 450  від 04 березня 2019 року

Порядок

відшкодування коштів за надані пільги з послуг

 зв’язку та встановлення стаціонарних телефонів

Загальні положення

 Цей Порядок визначає механізм проведення компенсаційних виплат управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації за надані пільги з послуг зв’язку окремих категорій громадян, які мають право відповідно до законодавчих актів України, за рахунок коштів місцевого бюджету, організаціям що надають відповідні послуги.

Терміни, наведені у цьому Порядку, вживаються у такому значенні:

пільговик – особа, яка відповідно до чинного законодавства має право на пільги з користування послугами місцевого телефонного зв’язку та встановлення квартирних телефонів;

місцевий телефонний зв’язок – це послуга, яка забезпечує доступ до телекомунікаційної мережі та надає користувачу можливість спілкуватись з особами, які знаходяться в тому ж місті (районі).

  1. Порядок надання послуг

 1.1.  Відповідно до вимог чинного законодавства відшкодування за надані пільги з послуг зв’язку здійснюється на підставі укладених договорів з організаціями надавачами послуг та поданих ними щомісячних звітів  щодо сум послуг, наданих особам, які мають право на відповідні пільги.

2.1. Право на пільги з послуг зв’язку мають громадяни пільгових категорій відповідно до Законів України:

«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 року №3551-XII:

учасники бойових дій;

інваліди війни;

члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;

учасники війни.

«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист» від 24.03.1998 року                       № 203/98-ВР:

ветерани органів внутрішніх справ;

вдови ветеранів органів внутрішніх справ;

ветерани військової служби;

вдови ветеранів військової служби.

«Про охорону дитинства» від 26.04.2001 року №2402-III:

багатодітні сім’ї.

«Про жертви нацистських переслідувань» від 23.03.2000 року № 1584-ІІІ:

жертви нацистських переслідувань;

«Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 року №796- XII:

ліквідатори аварії на ЧАЕС  І-ІІ категорії.

Визначення права на отримання пільг з послуг зв’язку окремим категоріям громадян здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 року № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї».

  1. Порядок відшкодування витрат

 3.1. Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, як Замовник, укладає договір із підприємством, яке надає послуги зв’язку для відшкодування коштів за надані пільги або встановлення стаціонарних телефонів. До договору додається довідка про тарифи на послуги зв’язку.

3.2. Розрахунок відшкодування коштів за надані послуги зв’язку та встановлення стаціонарних телефонів здійснюється шляхом визначення витрат підприємством за законами, відповідно до яких пільговики мають право на пільги.

3.3. Підприємство, яке надає послуги зв’язку, подає до управління соціального захисту населення райдержадміністрації:

– до 5 числа місяця, що настає за звітним, на паперових та електронних носіях розрахунки щодо вартості послуг, наданих громадянам пільгової категорії у звітному місяці, згідно з формою «2-пільга» затвердженою п.10 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року № 117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги»                  (зі змінами);

Розпорядник коштів має право перевіряти правильність та достовірність даних, внесених у розрахунки.

3.4. Управління соціального захисту населення райдержадміністрації проводить електронну звірку інформації,  що міститься в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, з інформацією, яка надходить від підприємств, що надають послуги зв’язку. У разі виявлення  розбіжностей щодо загальної кількості пільговиків або розміру пільг, що надаються конкретному пільговику, не проводяться розрахунки, що стосуються виявлених розбіжностей, до уточнення даних.

3.5. Фінансове управління районної державної адміністрації проводить фінансування наданих пільг на підставі поданих заявок управління соціального захисту населення районної державної адміністрації.

3.6. Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, при надходженні коштів на вказані цілі, в 5-тиденний термін проводить розрахункові операції з підприємством, яке надає послуги зв’язку. Розрахунки проводяться в межах асигнувань, затверджених бюджетом.

 

__________________________________________

Сільський голова М.М.Ганзюк

Додатки :

Програма фінансового забезпечення компенсаційних виплат за надання пільг з оплати послуг зв’язку на 2019-2020 роки